המדריך המלא: כל סוגי הביטוחים לאופנוע

אין ספק שלאופנוע יש לא מעט יתרונות, ואין ספק שלעשות ביטוח לאופנוע נתפסת כמשימה יחסית מאתגרת, וזאת בשל הסיבות הבאות: לא מעט אופנועים יותר זולים מרכבים ואופנוענים נחשבים כאוכלוסייה שיותר נוטה לסיכונים. אם כן אלו ביטוחים קיימים עבור אופנוענים, כיצד ניתן להוזיל עלויות, איזה תמהיל נכון עבורכם וכיצד ניתן לסגור את הפינה במהירות, ממש כפי שמגיעים במהירות ליעד בעוד ששאר הרכבים נותרים מאחור בפקקים? קבלו מדריך שיחסוך לכם כסף ולא מעט זמן.

ביטוחים משלימים עבור אופנוענים

אופנוענים מעורבים יותר בתאונות דרכים, אופנוענים יותר חשופים לתאונות קשות ואף יותר קל לגנוב אופנועים. עם זאת, גם אופנוענים מוזמנים ליהנות משלל ביטוחים משלימים לביטוח חובה. מדובר בביטוח צד ג', בביטוח מקיף מצומצם ובביטוח מקיף מלא, ממש כפי שניתן למצוא באתר של אודי דגן. מעבר לכך, מוזמנים לגלות מספר עובדות שלא בהכרח ידעתם לגבי ביטוח חובה לאופנוענים, וכמובן לנצלן לטובתכם.

ביטוח חובה – הפול ומעבר לו

ציינו שבכול הנוגע לביטוח חובה, יש כמה חידושים שלא כולם מכירים. במה אם כן מדובר? ובכן כיום ניתן לרכוש ביטוח חובה לאופנוענים לא רק דרך שירותי הפול (מאגר של סך חברות הביטוח שמיועד לבטח "קבוצות סיכון"), אלא גם אפשרי לבטח דרך כל חברת ביטוח, משמע נדרשת השוואה מחמירה. כאן נציין שהמחיר של הפוליסה מושפע ממספר משתנים קבועים. המחיר מושפע מהדגם ומשנת הייצור של האופנוע, מהגיל של הנהג, מההיסטוריה של הנהג ומקיומם של שורת מיגונים. פה ראוי לציין שביטוח חובה אכן בגדר חובה והוא מאוד חשוב – מכסה לא רק עלויות שנוגעות לשיקום חיי אדם (הן של הנהג והן של עוברי אורח), אלא גם הוצאות שנוגעות לכאב, סבל ולאובדן כושר עבודה. מה עוד? ניתן לבחור בין ביטוח חובה שכולל השתתפות עצמית לבין ביטוח רגיל – מדובר בתמריץ שנועד לחזק נהיגה זהירה.

 

 

ביטוח צד ג' וביטוח מקיף

ביטוח חובה ניתן לרכוש לצד ביטוח צד ג' ואף לצד ביטוח מקיף. ביטוח צד ג' מעניק פיצוי עבור כל נזק שנגרם לרכב או לרכוש של אדם אחר בגין תאונת אופנוע. מהו אם כן ביטוח מקיף? מדובר בביטוח שמעניק כיסוי עבור מגוון נזקים שעשויים להיגרם לאופנוע שלכם, כולל כיסוי עבור פגיעה ברכוש של צד ג' (בשל תאונה כמובן).

דגשים חשובים

מוטב לקחת בחשבון שאם בוחרים בביטוח חובה שבו מוותרים על ביטול דמי השתתפות עצמית, בפועל לוקחים ריזיקה די גדולה, וזאת כי כידוע אופנוענים עושים לא מעט תאונות שנחשבות קלות, משמע עשויים לעבור מגוון תאונות מבלי לקבל כל החזר. לא החזר על טיפול רפואי ולא החזר על איבוד ימי עבודה. עוד דגש חשוב שראוי להפנים הוא שביטוח חובה מכסה רק נזקים שנוגעים לגוף. משמע אם מבקשים שיהיה ברקע ביטוח שמכסה נזק שנגרם לאופנוע, או ביטוח שמכסה נזקים שנוגעים לרכוש של אדם אחר (בגין תאונת אופנוע כמובן), בהחלט רצוי לשלב ביטוח נוסף.

ביטוחים משלימים

עתה כאשר התמונה מתחילה להיות יותר ברורה, נעצור לציין שבאתר של אודי דגן קיימים ביטוחים משלימים. כך למשל קיים ביטוח גרירה וביטוח מקיף מצומצם שדומה לביטוח מקיף מלא, אך הוא אינו מכסה הוצאות שנוגעות לאופנוע בגין תאונה עצמית. לאור כל זאת בהחלט מוטב לקבל הנחייה מקצועית לעבר רכישת הביטוח המתאים והמקיף ביותר. מבקשים לסגור את הפינה בצורה מהירה וכלכלית? באתר של אודי דגן סוכנות לביטוח בע"מ תקבלו לא רק שירות מקצועי, אישי ושמאפשר התנהלות מקוונת, אלא גם תזכו בליווי משפטי בחינם (עבור כל תביעה אזרחית רלוונטית). סעו בבטחה ותהיו רגועים עם הביטוח המתאים ביותר ברקע!

השארת תגובה