איך מחזיקים אוטו ולא קורעים את הכיס?

 

ניתן לראות כי בעבר רק אנשים עמידים ובעלי יכולת כלכלית היו יכולים להרשות לעצמם להחזיק רכב בעוד שמרבית האוכלוסייה לא הייתה יכולה להרשות זאת לעצמה. במרוצת השנים, עם ההתפתחות הטכנולוגיות והדרישות השונות בשוק, נוכחות מכונית אחת לפחות למשפחה הפכה למצרך הכרחי וניתן לראות שכיום ממוצע הרכבים למשפחה אחת הוא גבוה. חשוב לציין כי אין זה אומר כי אותם אנשים הינם עמידים וביכולתם להחזיק אוטו ולעמוד ביתר התשלומים וההוצאות אך לעיתים אין מה לעשות וזה המצב.

ניתן לראות כי המחירים של הרכבים אינם זולים מה שמקשה עוד יותר על תהליך רכישת הרכב והחזקתו ועבור רבים המדובר בעול כבד מנשוא שאין להם ברירה אלא להתמודד איתו ולנסות לחסוך בעלויות אחרות. אם גם אתם תוהים ושואלים את עצמכם איך מחזיקים אוטו ולא קורעים את הכיס – בשורות הבאות סקרנו עבורכם שאלה זו ומצאנו אולי כמה תשובות.

מחירי הדלק

המצרך ההכרחי ביותר ששואב הרכב שלנו הוא כמובן צריכת דלק אשר הכרחית על מנת שהרכב יוכל לנסוע ממקום למקום. משכך למחירי הדלק משמעות אדירה עבורנו, הצרכנים אשר מחפשים אחר ירידת מחירי הדלק בכל הזדמנות. ירידת מחיר הדלק מאפשרת לנו ליהנות מאותו הדלק שמנוע הרכב שלנו זקוק אך בעלויות נמוכות יותר. אמנם ירידת מחירי הדלק הינה בכמה עשרות אגורות אך עבור מי שהרכב שלו זקוק לכמות דלק גדולה המדובר בחסכון משמעותי למדי.  ירידת מחירי הדלק משתנה כל הזמן ולכן חשוב להתעדכן ולדעת מתי צפויה ירידת המחירים וכמובן לנצל זאת עבורכם.

איך לתחזק רכב מבלי לקרוע את הכיס?

עלויות הביטוח

דרך נוספת להחזיק אוטו מבלי לקרוע את הכיס יותר מידי הינה לחסוך בעלויות הביטוח לאוטו. כמובן שלא ניתן להשתמש ברכב ללא כל הביטוחים החשובים ומומלץ כמובן לרכוש גם ביטוח חובה כך שתהיו מכוסים בכל מקרה של תאונה. מומלץ לערוך סקר שוק למציאת פוליסת הביטוח האולטימטיבית כך שגם תבינו בדיוק על מה אתם משלמים ותוכלו לדעת באיזו פוליסה תחסכו בעלויות. התחרות הגוברת בשוק הביטוח הביאה להקמתן של לא מעט חברות קטנות המתחרות על לב הלקוחות ומציעות פוליסות ביטוח משתלמות והוגנות עם תנאים סופר נוחים שאולי עבורכם יהיו מאוד משתלמים.

ירידת מחירי הדלק ובחירת בפוליסות ביטוח קשורות כמובן לאיזו סוג רכב בחרתם לרכוש. כך למשל ג'יפ עם נפח מנוע גדול, יד ראשונה או דגם חדשני לא רק יצרוך להם יותר דלק אלא גם יחייב אתכם לשלם יותר עבור פוליסות הביטוח. מומלץ לבחור ברכב אשר תוכלו לעמוד באחזקתו.

מעבר להוצאות הקבועות של החזקת האוטו הרי ככל שתיסעו יותר, תשתמשו בחניונים או באפליקציות החנייה השונות הרי שתאלצו לשלם סכומי כסף גבוהים על מנת לעמוד בכל עלויות אחזקת הרכב. דרך נוספת להחזיק רכב מבלי לקרוע את הכיס היא לשנות קצת את סגנון החיים או הדרך הרגילה שבה אתם נוהגים. כך למשל, נסו לצמצם קצת יותר את השימוש ברכב ובמקום להוציא את הרכב לנסיעות קצרות אשר הופכות לארוכות עקב חיפוש חניות, תשתמשו בתחבורה ציבורית או באופניים או קורקינט חשמלי או אפילו תחפשו אחר נסיעות משותפות עם אנשים הנוסעים לאותו הכיוון שלכם. בדרך זו תיהנו מלא מעט יתרונות כך שתוכלו לא רק לחסוך בעלויות אחזקת הרכב אלא גם לשפר במידה מסוימת את הכושר הגופני שלכם ואפילו לתרום לצמצום הזיהום הסביבתי.

כפי שראינו בשורות האחרונות, טיפול ברכב בצורה יעילה, חכמה וחסכונית מחייבת מאיתנו מחשבה מקדימה בכל הקשור לבחירת הרכב.

השארת תגובה