השכרת רכב לטווח ארוך: המדריך המלא לנהג המטייל

יש לא מעט סיטואציות שמניעות אנשים לשכור רכב עבור תקופות ארוכות, כאשר בין היתר ניתן למצוא אנשים שמחכים שהדגם הרצוי יגיע לשוק, שמחיר של רכב מסוים יירד, שמבקשים להעניק רכב צמוד לעובד חדש, כאשר מחכים לקבל רכב שני מהעבודה ובינתיים יש צורך ברכב נוסף, כאשר מחכים שתוכנית חיסכון תיפתח וכדומה, כאשר בין היתר יש אנשים שבוחרים לשכור רכב פנאי כרכב שני, וזאת כי מבקשים לצאת לכמה שיותר טיולים בתנאים נוחים, אך חוששים לרכוש רכב שטח יקר לפני שבודקים האם היצר לטייל אינו גחמה חולפת.

השכרת רכב לטווח ארוך

פתרון אידאלי ולא יקר

לצד העובדה שהשכרת רכב לטווח ארוך מעניקה מענה מושלם עבור מגוון צרכים, יש לדבר על ה"פיל שברכב": "האם זה לא מאוד יקר"? ובכן בירור קצר מעלה שהמחירים של השכרת רכבים לטווח ארוך נמוכים באופן משמעותי מהמחירים של השכרת רכבים לטווח קצר, כך שלא רק מדובר בפתרון אידאלי, אלא גם בפתרון כלכלי. נשמע מעניין? בררו על השכרת רכב לטווח ארוך ותתחילו להבין שהצורך הנקודתי שלכם עומד לקבל מענה מושלם: אין צורך לשבור תכנית חיסכון ובעתיד תוכלו לרכוש רכב באופן הרבה יותר מושכל. גם אתם חושבים לשכור רכב לטווח ארוך עבור טיולים בארצנו היפה? להלן המדריך המלא לנהג המטייל:

רכב שכור אינו רכב חברה

יוצאים לשטח עם הרכב? ובכן נכון שרכב שכור שווה ל"רכב חברה", רכב שאם נודה באמת פחות נוהגים לשמור עליו, כי גם אם הרכב יקבל מכה בגחון או שריטה מענף, החברה תשלם על התיקון. עם זאת, למרות שרכב ששוכרים לטווח ארוך כולל את כל הטיפולים והביטוחים, ובסוף תקופת ההשכרה אין זה מעניינכם אם ערכו ירד, הרי שעדיין רצוי לשמור עליו כהלכה, ואם תבחנו היטב את התקנון, תמצאו מגוון דגשים שמצריכים השתתפות עצמית. אי לכך כאשר יוצאים לשטח עם הרכב התנהגו אליו כאילו היה שלכם – עברו היכן שהגיוני, היזהרו מסלעים וענפים בולטים, ואם מתכוונים לצאת להרבה טיולי שטח, מראש השכירו רכב מתאים. אינכם מבינים ברכבים? התייעצו עם חברת ההשכרה וכמובן שגם תבררו מתי דמי ההשתתפות העצמית נכנסים לפעולה.

הוו דוגמה לישראלי היפה

כאשר יוצאים עם הרכב לשטח, תוודאו שיש ברכב מספיק מים (לכם ועבור הרכב) וכמובן שגם שקית אשפה. מכאן שאם תחליטו לעצור בדרך ולערוך פיקניק, המבקר הבא שיבוא אחריכם לא יימצא לכך עדות. כמו כן הישארו רק בדרכים המסומנות ואל תסללו דרכים חדשות. השטח הוא קודם כל של בעלי החיים, אנו רק המבקרים, היו בני אדם – כבדו את החיות.

ארבעה טיפים עבור נסיעת שטח:

  1. סעו לאט, תיהנו מהדרך והביטו קדימה. תבחנו את התוואי המשתנה, אתרו מכשולים ותנהגו בהתאם.
  2. אם אתם שוכרים רכב שטח וטרם צברתם ניסיון, תלמדו את הרכב, תיסעו לאט וחפשו אחר אחיזה נכונה. מה זה אומר? לוקח זמן להכיר את היכולות של הרכב, אך באופן כללי תדעו שיתר כוח ישאיר אותכם נטועים במקום, מחופרים בחול, או בעלי אחיזה רופפת.
  3. בהנחה ובחרתם ברכב אוטומטי, ולו כי פחות בונים על טיולי שטח, יש להבין שרגל שמאל אינה יושבת בבטלה, אלא מחזיקה בשני תפקידים: באמצעות הישענות על המדרך שיושב משמאל לבלם זוכים בקונטרה חשובה בעת נסיעה קופצנית, וכמובן שכך הרגל קרובה לבלם, מוכנה לפעולה.
  4. בעת יציאה ממעברי מים תלחצו על הבלם, הבלימה מאפשרת לבחון את תפקוד הבלמים ובין היתר לייבש את הרפידות.

מעלים הילוך

גם אתם מתחילים לחשוב על השכרה ארוכת טווח ולו עבור טיולים? גם אתם צרכים להתחיל להבין שמדובר בפתרון מעולה, חסכוני ונוח. השאלה היחידה היא ממי לשכור ובאלו תנאים. בירור קצר ואתם שם.

השארת תגובה