כיצד להכין את הרכב לקראת החורף?

"גשם גשם מטפטף", ועם הגשם והקור, מגיעות גם מגוון סכנות שעלולות להעיב על הבטיחות שלנו בעת הנהיגה וזאת בשל כבישים חלקים במיוחד, ערפל סמיך שמקשה על הראות, מים רבים על השמשה ושלל מפגעי כביש שיכולים לגרום לתקלות ותאונות קטלניות.

בשל כל אלה, חשוב לדעת כיצד להכין את הרכב לקראת החורף כך שהוא יבטיח נהיגה בטיחותית הרבה יותר. אז אילו טיפולים חשוב לבצע לקראת העונה הקרה? הנה הדרכים להכין את הרכב לחורף:

להכין את הרכב לחורף

ביצוע בדיקות תקופתיות

כדי להכין את רכבכם לחודשי החורף, חשוב בראשית לבצע כמה וכמה בדיקות תקופתיות במוסכים מורשים. בצעו בדיקות למגבים קדמיים ואחוריים, בדקו כי המגבים תקינים, ובמידה שיש להחליפם: בחרו במגבי איכות שניתן להחליף במוסך או באופן עצמאי. עוד בבדיקות שדרושות לחורף, יש לבצע בדיקת מזגן כמו גם לבדוק את מפשיר האדים על מנת להבטיח את התפוגגות האדים בעת ערפל.

תיקון מצברים

מצבר הרכב הינו אלמנט חשוב במיוחד שיש להחליף כל שנתיים עד שלוש. בצעו בדיקת מצבר ואם יש צורך – החליפו למצבר איכותי ( לרבות במקרים בהם הבטרייה חלשה). זכרו! להיתקע בצד הכביש ביום חורפי וגשום ללא מצבר, זו יכולה להיות סיטואציה מעיקה ולא נעימה. לכן חשוב תמיד להקדים תרופה למכה ולהחליף את המצבר הישן.

בדיקת בלמים

כפי שהזכרנו, בחודשי החורף, הכבישים הופכים חלקים יותר וזאת בשל הרטיבות המעלה את השמן שנצבר על האספלט בחודשי הקיץ, מה שגורם לכבישים להיות חלקים יותר מהרגיל (ובייחוד לאחר הגשם הראשון). בשל כך יש לבדוק את מצב הבלמים ולבצע החלפת בלמים מקצועית למען קבלת יציבות ושליטה על הרכב במצב של החלקה.

החלפת צמיגים

צמיגי הרכב הם גם אלמנטים שחשוב להחליף כל שלוש שנים בעוד שבלמים חזקים, איכותיים ויציבים: יעניקו בטיחות מרבית בזמן נסיעה.

פוליש לפנסים

בימי החורף הראות בכביש הופכת ללקויה יותר, לכן יש להאט את הנהיגה, להדליק אורות גם ביום, ולשמור מרחק. כדי להבטיח נסיעה בטוחה יותר: מומלץ להחליף פנסים ישנים או לבצע פוליש לפנסים על ידי המומחים.

טיפולים נוספים לחורף

מלבד החלפת אלמנטים וחלקים ברכב שיאפשרו נהיגה בטוחה יותר, חשוב לבצע טיפול לרכב לקראת החורף במוסכים המורשים. בזמן טיפולים, כמו טיפול 10,000 נעשות בדיקות של מכונאי רכב הכוללות בדיקת שמנים והחלפת שמנים, בדיקת צופרים ומערכות היגוי, בדיקת נוזלים כמו נוזל מסוג: אנטי פריז, בדיקות מים ושמן מנוע, כמו גם בדיקות צמיגים, מערכות היגוי, מחשב הרכב, נורות ופנסים.

חשוב לדעת כי לפני תחילת העונה הקרה, בין החודשים נובמבר עד ינואר, מבצע משרד התחבורה מבצע למניעת תאונות דרכים בחורף, וזאת על ידי הענקת בדיקות חינם במוסכים שמשתתפים במבצע "הכן את רכבך לחורף". במוסכים אלה, אפשר לבצע בדיקה חינם ומכאן להכין את הרכב לחורף בצורה טובה וחסכנית.

השארת תגובה