כיצד לתפעל תקלות בסיסיות ברכב?

אם אתם מגלים כי בכל תקלה הכי קטנה ברכב אתם מיד רצים למוסך, חשוב שתדעו כי במידה ותדעו לטפל בתקלות בסיסיות ברכב באופן עצמאי, תוכלו לחסוך בזמן, כסף ומשאבים.

כיום כל אדם שיש לו רישיון נהיגה יכול לבצע כמה פעולות ברכב שיחזירו אותו לתקינות, ובכך יאפשרו שליטה בעת תקלות קלות ובסיסיות.

אז מה כל אחת ואחד יכולים לבדוק ולתקן? הנה רשימה של תקלות בסיסיות והדרך לפעול בזמן שהם מתרחשות:

טיפול בתקלות ברכב

החלפת גלגל

הגלגלים שברכב הם האביזר שחייב להיות תמיד תקין, יציב, איכותי וכזה שיש בו אוויר. עם זאת במידה ואתם מגיעים אל הרכב ורואים צמיג ללא אוויר או שטוח לחלוטין, ייתכן ותצטרכו להחליף גלגל. כדי שתוכלו לעשות זאת בקלות יש לוודא כי תמיד קיים גלגל רזרבי בתא המטען של הרכב, כאשר חשוב לשים לב שהגלגל הרזרבי יהיה תקין ומנופח.

כדי לבצע את החלפת הגלגל בשולי הכביש, חשוב לנהוג בשיא הזהירות ולהצטייד באפוד זוהר אותו יש ללבוש, במשולש אזהרה שיש להציב במרחק של 100 מטרים מהרכב, כאשר את כל הפעולות יש לבצע עם רכב במצב חנייה תוך הרמת בלם היד. נוסף לכך, חשוב לנסות למצוא בתא המטען ג'ק, ומפתח ברגים.

כעת יש לפנות להחלפת הגלגל תוך עצירת הרכב במישור. כדי להחליף את הגלגל יש לשלוף את כיסוי המתכת של הגלגל על ידי מפתח ברגים. כעת יש לחבר את המפתח לברגי הגלגל ובאמצעות העברת משקל הגוף על המפתח: התחילו להוציא את הברגים החוצה ללא הוצאה ממשית של הגלגל. קחו את הג'ק והניחו אותו מתחת למכונית. סובבו את הג'ק עד שהגלגל יעלה לגובה וכעת שלפו את הגלגל החוצה והחליפו אותו בגלגל הרזרבי באמצעות איגוד מחוזק של הברגים חזרה אל הגלגל החדש על ידי מפתח ברגים. את הגלגל התקול תוכלו לשמור לתיקון בפנצ'רייה.

פנסים מלוכלכים

אם פנסי הרכב מלוכלכים אין זה אומר שצריך מיד להחליפם. לעיתים פנסים זקוקים לניקוי וביצוע פוליש באופן יסודי על מנת שהם יחזרו למצב הקודם. רכשו מחנות חומרי בניין חומר שמבצע פוליש לפנסים, נקו אותם והבריקו עד לקבלת שקיפות מלאה.

ניפוח צמיגים

כאשר לצמיגים חסר אוויר אך הם לא מפונצ'רים, יש למלא אוויר בצמיגים למען נסיעה בטוחה יותר. כדי לעשות זאת הגיעו לתחנת דלק, ובדקו תחילה בספר הרכב מהו לחץ האוויר המתאים לגלגלים. אם אכן חסר לכם אוויר בגלגלים, תוכלו למלא את האוויר הנחוץ בתחנת הדלק במקום בו ישנה מכונת אוויר. עשו זאת על ידי הוצאת הנצרה של הגלגל והחזרתה למקום בסיום הפעולה.

החלפת מגבים

חודשי החורף הם חודשים בהם המגבים ברכב מהווים אלמנט חשוב במיוחד. אם המגבים שלכם תקולים או לא עושים את עבודתם כיאות, ניתן לרכוש בחנויות של תחנות דלק סט מגבים חדש, לשלוף בקלות את הסט הישן ולהרכיב מגבים חדשים שישרתו אתכם נאמנה.

 

אם תתנסו בתיקון תקלות ברכב, תבדקו יותר אודות דרכי טיפול חלופיות, תוכלו לפתור שלל תקלות בסיסיות ברכב, מבלי להגיע למוסך. יחד עם זה, חשוב לציין שישנן תקלות שמחייבות הגעה למוסך וטיפול מקצועי.

קראו גם: כיצד להכין את הרכב לקראת החורף?

השארת תגובה