בטיחות בדרכים: איך הרדיו עוזר לריכוז במהלך הנהיגה?

כל מי שיושב מדי פעם מאחורי ההגה יודע עד כמה נסיעה יכולה להיות משמימה, מעייפת, מעצבנת ואף מורטת עצבים, ולו כי הנהג שבנתיב השמאלי החליט שהוא נוהג על 80 ובו זמנית מתעלם מהנוכחות שלכם, פשוט כי הוא עסוק בנייד. מכאן שחשוב לבחון אלו דברים קטנים ניתן לעשות במהלך הנהיגה בכדי להשיג שני אלמנטים חשובים: חווית נהיגה יותר נעימה וסיטואציה יותר בטיחותית, ופה ניגש להבהיר מהו תפקידו של הרדיו במהלך הנהיגה.

מאזינים ונשארים מרוכזים

לא פעם כאשר נוהגים במקטע ישר ואין שום דבר מעניין מסביב (אפילו לא נהג שמחליט להיצמד מאחור או לעקוף מימין), הרי שהמחשבות עשויות לנדוד, וכך מבלי שנשים לב אנו מתרחקים מהעובדה שזה עתה אנו עושים פעולה מאוד חשובה – נוהגים בכביש. מכאן שהן על מנת שלא נירדם חס וחלילה תוך כדי נהיגה והן על מנת שלא נאבד ריכוז, טוב לדעת שניתן להאזין לרדיו ולהישאר מרוכזים, ופה נחדד נקודה חשובה: כיוון שלא תמיד קולטים את התחנה הרצויה באיכות הרצויה, רצוי להפנים שכיום ניתן להאזין לרדיו און ליין, ואף מבלי להתקין שום תוכנה. שנדגים? אם בוחרים באתר רדיו הד, זוכים להיחשף למגוון תחנות אהובות באיכות מעולה. מכאן שהיכולת לבחור בכול רגע נתון את הטעם המוזיקלי המועדף, מרחיקה תחושת התמרמרות ומסייעת רבות לתחושת הריכוז.

 

דרוכים ומרוכזים

תוך כדי נהיגה לא ניתן לכתוב או לקרוא הודעות, לקרוא חדשות, לאכול וכדומה ועל כן כל שנותר לעשות זה להישאר עם העיניים על הכביש ופשוט להקשיב. מכאן שאין כמו תכניות רדיו בשביל שנישאר מפוקסים – אין כמו זמן הנסיעה בכדי להרחיב את הידע הפוליטי ולהתעדכן בנעשה במדינה. מהי השורה התחתונה? תוכניות רדיו מסייעות לגלות עניין בתשדיר ובו זמנית בנעשה על הכביש, ולו כי אנו פתאום הרבה יותר דרוכים ומרוכזים. עם זאת, לא מומלץ לשמוע מוזיקה רועשת או יותר מדי קצבית, אלא מחקרים מעידים שמוטב להעדיף שירים יחסית רגועים ואיטיים, כך נישאר יותר ממוקדים על הכביש.

פרסומות

ביום יום אנו נוטים להעביר פרסומות, אך כאשר הן משודרות ברדיו אנו יותר מגלים בהן עניין, ולו כי הן יותר קולעות וממוקדות. בנוסף, העובדה שכל שיר מוביל לשיר אחר מייצרת סקרנות ועניין, וכפי שציינו עניין זה מסייע להישאר מפוקסים במהלך הנהיגה. כמו כן, ברדיו יש לא מעט פרסומות שמזכירות לנהגים כיצד נכון לנהוג, ואכן הרבה פעמים הן מבליחות בעיתוי מהותי.

כוח מרגיע

ידוע שהנהג הישראלי אינו מאוד רגוע, אלא לא פעם ממהר להגיב בעצבים. במקביל, ידוע שלמוזיקה שאוהבים יש כוח מרגיע, ועל כן במהלך הנהיגה מומלץ לשמוע מוזיקה שעושה טוב, כזו שמכניסה לאווירה נעימה ושמסייעת לשמר התנהלות תקינה על הכביש. מבקשים טיפ לדרך? מעתה לפני כל עלייה לרכב תבחנו מראש לאיזו תחנה אתם מעדיפים להקשיב ואם אתם לבד ברכב, אתם מוזמנים לזייף ביחד עם המוזיקה ובו זמנית להודות על זמן האיכות שהרווחתם עם עצמכם. נסיעה נעימה ובטוחה!

השארת תגובה