מה עושים אם הנעליים התלכלכו במוסך?

כולם מכירים את זה: נכנסים למוסך בשביל שליחויות או תחזוקה, ויוצאים עם נעליים מלוכלכות בשמן, לכלוך או זוהמה. זה יכול לגרום לזוג הנעליים האהוב שלכם להיראות מוזנח, אבל אל דאגה! במאמר זה, נלמד אתכם איך להחזיר את הנעליים שלכם למצב חדש. בין אם הנעליים שלכם עשויות מעור, בד, זמש או חומרים סינתטיים, ישנן כמה דרכים פשוטות להסיר את הלכלוך והשמן.

 1. לפעול במהירות

הכלל הראשון כאשר מתמודדים עם נעליים מלוכלכות מביקור במוסך הוא לפעול במהירות. ככל שתשאירו את הכתמים והלכלוך זמן רב יותר, כך יהיה מאתגר יותר להסיר אותם. ברגע שאתם מבחינים שהנעליים שלכם מלוכלכות, נקטו פעולה כדי למנוע מהלכלוך להפוך למתקן קבוע.

 1. הסירו עודפי לכלוך

לפני שתתחילו בתהליך הניקוי, חשוב להסיר כמה שיותר לכלוך וכתמים מהנעליים. השתמשו במברשת נוקשה או במברשת שיניים ישנה כדי לקרצף בעדינות לכלוך רופף מפני השטח של הנעליים. שלב זה יהפוך את הניקוי הבא ליעיל יותר.

 1. לבדוק את חומר הנעל

שיטת הניקוי בה תשתמשו תלויה בחומר ממנו עשויות הנעליים. לכלוך שנוצר במוסך יכול להיות קשה במיוחד עם חומרי נעליים שונים, ולכן חשוב לדעת עם מה אתם עובדים:

 • עור: נעלי עור קלות יחסית לניקוי. עם זאת, כדאי להימנע מלהשרות אותן במים. במקום זאת, השתמשו במטלית לחה או בחומר ניקוי לעור כדי לנגב את הלכלוך בעדינות.
 • בד: נעלי בד הן סלחניות יותר כשמדובר בניקיון. אתם יכולים לשטוף אותם במים קרים עם חומר ניקוי עדין. הקפידו להסיר את שרוכי הנעליים לפני הכביסה. תוכלו למצוא כאן מידע על איך לנקות נעלי בד לבנות, שכן הבד הלבן קשה יותר לניקוי מבדים צבעוניים אחרים.
 • זמש: זמש הוא חומר עדין. השתמשו במברשת זמש או במחק זמש מיוחד כדי להסיר בעדינות את הלכלוך. אין להשתמש במים על זמש, שכן זה יכול להרוס את החומר.
 • חומרים סינתטיים: עבור נעליים סינתטיות, אתם יכולים בדרך כלל להשתמש במים וסבון עדינים כדי לנקות אותם. עם זאת, בדקו תמיד את הוראות היצרן לקבלת המלצות ספציפיות.

 

 

 1. להשתמש בחומרי הניקוי הנכונים

בהתאם לחומר הנעליים, תזדקקו לחומרי ניקוי ספציפיים. הנה רשימה של כמה פריטי ניקוי נפוצים שייתכן שתזדקקו להם:

 • סבון עדין או חומר ניקוי עור
 • מים חמים
 • מטליות רכות או ספוגים
 • מברשת זיפים
 • מברשת שיניים (לניקוי מפורט)
 • מברשת זמש או מחק (לנעלי זמש)
 • עיתון (לייבוש נעלי זמש)
 1. לנקות בעדינות

ללא קשר לחומר הנעליים, חשוב לנקות בעדינות כדי למנוע נזק לנעליים. ערבבו סבון עדין או חומר ניקוי עור עם מים חמימים ליצירת תמיסת סבון. השתמשו במטלית רכה או בספוג כדי למרוח את התמיסה ולקרצף בעדינות את האזורים המלוכלכים. עבור כתמים עקשניים, ניתן להשתמש במברשת זיפים או במברשת שיניים כדי לעבוד על המקום. זכרו תמיד להיות עדינים ולהימנע מקרצוף חזק מדי, מכיוון שהדבר עלול לפגוע בגימור הנעל.

 1. לשטוף ולייבש

לאחר ניקוי האזורים המלוכלכים, שטפו את הנעליים במים נקיים כדי להסיר שאריות סבון. אם יש לכם נעלי בד, תוכלו להניח אותן במכונת הכביסה בתוכנית עדינה. לחומרים אחרים, נגבו אותם במטלית נקייה ולחה.

 1. לייבש כראוי

ייבוש נכון הוא חיוני כדי למנוע כל נזק או צמיחת עובש. מלאו את הנעליים שלכם בעיתון כדי לעזור להן לשמור על צורתן ולספוג לחות עודפת. הניחו אותן באזור מאוורר היטב, הרחיקו מאור שמש ישיר או ממקורות חום. הניחו להן להתייבש באוויר באופן טבעי. הימנעו משימוש במייבש שיער או תנור חימום, מכיוון שחום מוגזם עלול לעקם או לפגוע בחומר הנעל.

 1. חידוש (לנעלי עור)

אם יש לכם נעלי עור, כדאי לחדש אותן לאחר הניקוי כדי לשמור על העור רך וגמיש. יש למרוח מרכך עור או קרם על הנעליים בהתאם להוראות היצרן. זה יעזור למנוע מהעור להתייבש ולהיסדק.

 1. להגן על הנעליים

כדי למנוע כתמים ולכלוך עתידיים הקשורים למוסך, שקלו לרסס תרסיס עמיד למים או דוחה כתמים על הנעליים שלכם. שכבת הגנה נוספת זו תקל על ניקוי הנעליים בעתיד ותשמור עליהן רעננות ועמידות יותר.

לסיכום

שמירה על ניקיון הנעליים לאחר ביקור במוסך חיונית הן למראה נקי והן לאריכות ימים. פעולה מהירה, שימוש בחומרי הניקוי הנכונים וביצוע השלבים שפורטו במאמר זה בהתבסס על חומר הנעליים שלכם יעזרו להבטיח שהנעליים יישארו במצב טוב. באמצעות הטיפול הנכון לנעליים שלכם, תוכלו ליהנות מהעמידות שלהן ולשמור עליהן, לא משנה לאן היום שלכם לוקח אתכם.

השארת תגובה