ביטוח רכב

כמעט לכל מי שנוסע יש ביטוח רכב – אבל כמה אתה באמת יודע על ביטוח רכב? ביטוח רכב נדרש עבור כל רכב הקיים במדינת ישראל. כמעט כולנו קונים ביטוח רכב, אך יש בו פרטים שרוב האנשים יודעים מעט עליהם.

כדי להבין קצת יותר על מה מדובר, חשוב לדעת גם את ההגדרות הבסיסיות ולדעת איזה סוגי כיסוי ביטוח רכב יש וקצת מהידע הזה יגרום לכם להפוך להיות לקונים מנוסים יותר ויגדיל את פוטנציאל החיסכון שלכם במאות שקלים בשנה.

קיום ביטוח רכב הוא דרישה חוקית ועם רמת הכיסוי הנכונה, מעניק הגנה כספית במקרה בו נפגע רכבכם. זה גם יספק כיסוי לפגיעות בנהגים, נוסעים או הולכי רגל אחרים ורכושם. תאונות קורות, כך שמרגיע לדעת שאתה מכוסה כלכלית אם אתה מעורב באחת.

למה יש צורך בביטוח רכב?

קיום ביטוח רכב הוא חיוני מכיוון שהוא מכסה את ההוצאות שלך במקרה של נזק לרכב או פגיעות בנהגים, נוסעים או הולכי רגל אחרים. יש לבטח את כל הנהגים מפני אחריותם כלפי אנשים אחרים, כקבוע בחוק. ביטוח יכול לספק תמיכה כספית גם אם המכונית שלך גנבה, הושחתה או נהרסה על ידי שריפה.

למה צריך ביטוח רכב

מה אם אני לא מבוטח?

נהיגה ללא ביטוח רכב אינה חוקית. אם אין לך את זה, אתה יכול להיקנס או לפסול נהיגה. הקנס המקסימלי אינו מוגבל, בנוסף תקבלו שש עד שמונה נקודות עונש ברישיון.

סוגי ביטוחי רכב

ישנן שלוש דרגות כיסוי שתוכלו לבחור מהן – ביטוח חובה, ביטוח צד ג' (צד שלישי) וביטוח מקיף:

ביטוח חובה – כל רכב מחויב בביטוח חובה המעניק כיסוי לנהג, הנוסעים ברכב והולכי הרגל במקרים של נזקי גוף כתוצאה מתאונה.

צד שלישי – מעניק ביטוח לרכב אשר היה מעורב בתאונה או לרכוש של צד שלישי אך לא לרכב המבוטח.

מקיף – זה מכסה פגיעות באנשים אחרים ופגיעה ברכוש של אחרים, מכסה גם את עלות התיקונים או רכב חלופי אם המכונית שלך נגנבה או נפגעה.

כיצד מתבצע עלות ביטוח הרכב?

הפרמיה שלך מבוססת על מספר גורמים, כולל גילך, מקום מגוריך, סוג המכונית שאתה נוהג בו, עיסוקך, מקום בו מכוניתך נשמרת, לשם מה אתה משתמש בה והאם הורשעת בעבירות נהיגה כלשהן.

לעתים קרובות אתה יכול להוריד את הפרמיה שלך על ידי תשלום עודף גבוה יותר, שזה הסכום שעליך לתרום לעלות התביעה שאתה מגיש. צעירים בפרט מתמודדים עם פרמיות גבוהות בגלל הסיכון הגדול יותר לתאונה שהם נושאים.

קניית ביטוח היא כמו כל רכישה אחרת: אם אתה רוצה את המחיר הטוב ביותר, אתה צריך להשוות חנות. לכל חברת ביטוח פוליסת חיתום שונה אשר מביאה למחירים שונים. אתה יכול להשוות פוליסות זה לצד זה באתרי השוואות מחירים.

שיעורי הביטוח משתנים, לפעמים במאות שקלים בשנה, אצל מבטחים שונים. מומלץ לוודא שיש לך חברת ביטוח רכב עם דירוג טוב, מציעה תעריפים טובים, אך גם מספקת שירות טוב.

השארת תגובה