מה צריך לבדוק לפני ששוכרים רכב?

השכרת רכב

בשימוש ברכבים לטווח קצר משתלם יותר לשכור רכב מאשר כל פתרון תחבורתי אחר. בין אם מדובר בחופשה בחו"ל ובין אם השכרת רכבים בארץ, חברות השכרת הרכבים מציגות תנאים למעוניינים וחשוב להכיר את כל הפרטים הקטנים טרם סגירת העסקה. כיום השכרות רכבים זולות משמעותית מבעבר וישנן מגוון אופציות להשכרה לפי הצורך. תהליכי ההשכרה מהירים וניתן למצוא חברות אשר מאפשרות קבלת רכבים מהיום למחר. הכול על מנת לתת את השירות המודולרי והאידיאלי לצרכי הלקוחות.

חמישה דברים שחשוב לדעת לקראת השכרת רכב:

לקראת עונת הטיולים אספנו לכם חמישה דברים חשובים שעזרו לכם לשכור רכב בבטח. פה נעצור לציין שיש לא מעט מקרים בהם משתלם יותר לשכור רכב, ועל כן מדובר בעסקה אטרקטיבית וכלכלית. אז אילו דברים חשוב לדעת לפי ששוכרים רכב?

  1. בחרו חברת השכרת רכבים מוכרת- חברות השכרת הרכבים הגדולות מחזיקות סניפים במקומות רבים ומאפשרות לקבל שירות הן ברמה המקומית והן ברמה הבין לאומית בצורה טובה. עם חלילה תאלצו לקבל סיוע, חברות ההשכרה יצליחו לתת מענה בצורה מהירה וקלה יותר.
  2. התאימו את סוג הרכב לשימוש שלכם- אם אתם נוסעים לטיול ארוך בשטח, השקיעו ברכב מתאים שיהיה נוח אך גם יעיל למסעות ארוכים. נכון, העלות אולי גבוה יותר, אך כאשר מדובר בטיולים משפחתיים, החוויה של ההנאה היא מרכז הטיול ואין תחליף כספי להנאה שלכם.
  3. קראו את האותיות הקטנות- לכל עסקת השכרה נלווים טפסים הסכמה רבים. תנאים אלו מפרטים את שלל הביטוחים והתמורות לעלות ההשכרה. ודאו כי תנאי הביטוח מתאימים לצרכי השימוש שלכם, וכי אתם מכוסים לכל מקרה תאונה או תקלה ברכב.
  4. צלמו את הרכב- בעת קבלת הרכב, צלמו את כל הרכב, מבפנים ומבחוץ ותעדו בדיוק באיזה מצב קיבלתם אותו. במידה ולחברת ההשכרה יהיו תלונות על אופן החזרת הרכב בעתיד, תוכלו להיות בטוחים שיש לכם הוכחות לכך שלא הזקתם לרכב. כמו כן, ניתן לצלם את הרכב בסיום השימוש ולשמור תיעוד של המצב גם בסוף ההשכרה.
  5. חוקי תנועה- השכרת רכב במדינות זרות ונהיגה בכבישים לא מוכרים יכולה לגרום לקבלת דוחות תנועה. בעת השכרת הרכב החברה תבקש מכם לקבל כתובת עדכנית. ודאו כי אתם נותנים להם את כל המידע הרלוונטי, בצורה מדויקת ככל הניתן. במקרה הצורך הם יוכלו לשלוח לכם בדואר או במייל את דוחות התנועה. נ.ב. כדי להימנע מתקלות עתידיות, חשוב ביותר לשלם את כל דוחות התנועה בזמן.

השכרות רכבים מותאמות מסלול

בימינו, מטיילים רבים בונים לעצמם את המסלול ויוצאים באופן עצמאי לטייל. לכן חברות השכרת הרכבים השכילו לפתוח סניפים במיקומים אסטרטגיים נוחים למטיילים. ניתן כיום בקלות ומבהירות להזמין רכב בנמל התעופה, ולהחזיר אותו בכל נקודת שירות של חברת ההשכרה. אולם חשוב לוודא כי אתם מיידעים את החברה במיקומים המדויקים להחזרת הרכב בסיום.

קראו גם: השכרת רכב לטווח ארוך: המדריך המלא לנהג המטייל

השארת תגובה