עיצוב לוגו למוסך חדש

שוב תמונה של מכונית? הלוגו שלך נראה בדיוק כמו של כל המתחרים! אז מה עושים? "מפתח ברגים!". גם את זה רבים שמים בלוגו. למעשה, הלוגו של המוסך החדש שלך יכול בהחלט להיראות ייחודי ושונה מהמתחרים, גם אם הוא מבוסס על ציורי מכוניות, מפתחות ברגים וגלגלי שיניים. מה עוד כדאי לדעת על כך?

כמה זה עולה?

השאלה שרבים מתחילים איתה ובצדק, היא פעמים רבות "כמה זה עולה?". עיצוב לוגו לא חייב להיות יקר. פעמים רבות, מדובר מבחינה גראפית על אלמנטים מוכרים, שלפחות חלקם חוזרים על עצמם. הגרפיקאים שעוסקים בכך גובים לרוב פחות מאלף ש"ח (הסכומים משתנים מאוד) וזו עלות לא גבוהה, עבור אלמנט עסקי חשוב, שלמעשה רוכשים לשימוש חוזר ללא הגבלה. עיצוב לוגו בזול עלול להיות מאתגר. מצד שני, עצם המימוש הגראפי של הלוגו, לא חייב להיות יקר. למעשה, הוא אפילו עשוי להתבצע לבד, אם מדובר בלוגו פשוט יחסית ונכונות להשקיע בכך קצת זמן. כלי עזר לעיצוב לוגו, זמינים למשל באתר websiteplanet.

להשקיע במה שחשוב

גם אם מדובר "רק" במוסך ממוצע, כדאי מאוד שהלוגו יהיה איכותי. זו השקעה חד פעמית, אשר עשויה לסייע בהמשך להבאת עוד ועוד לקוחות. לכן, כדאי להשקיע מספיק בעיצוב הלוגו ולפנות לשם כך למקצוענים. מדובר בשלב ראשוני זה במקצועני שיווק ולא גרפיקה. אחר כך, כשמגיעים לחלק הגראפי, אם אותם מקצועני שיווק הם למעשה משרד ולא מומחה בודד, הם כנראה יעשו גם את הגרפיקה עבורך.

גרפיקה בשקל?

גרפיקה זה לא חצי מנה פלאפל – לגיטימי שהיא תהיה יותר יקרה. בשורה התחתונה, גרפיקה איכותית לעסקים מקדמת מטרות חשובות – העברת מידע חיוני ללקוח, קידום תדמית וכדומה. כך שהעלות שלה ביחס לתועלת (גם הכספית), למעשה לא גבוהה. ומאחר שכך, זה פותח פתח להשקיע קצת יותר, אם זה מה שדרוש להבטיח ביצוע גראפי איכותי יותר.

עוד על העיצוב

העיצוב עצמו, צריך להיות תואם לתדמית שהעסק משדר. לדוגמא: אותיות אלגנטיות ועיצוב מינימליסטי, בלי שום אלמנט גרפי "טכני" (כתמונת רכב), עשוי להתאים למוסך לרכבי יוקרה. דוגמא נוספת, היא מוסך אופנועים – מאחר שמדובר בנישה מיוחדת יחסית של מוסכים, אלמנט גרפי בצורת אופנוע, מייד ימשוך תשומת לב של לקוחות חובבי אופנועים. עוד דוגמא כזו היא גרפיקה של מצבר, למוסך שמתמחה במצברים. זאת, בשונה מאלמנט גרפי של מכונית, שאמנם משדר "מוסך", אבל לא מבהיר כל ייחודיות של אותו מוסך.

לסיכום

ייתכן שאתה פותח מוסך חדש, בתור מומחה רכב עם רקע טכני מתאים, שרק רוצה לעסוק במקצוע. אבל גם (ואפילו קודם כל) הצד העסקי, הוא דבר שחייבים להכיר ולהשקיע בו היטב. מצויינות בכך, כמו בתחזוקת רכב, בנויה מפרטים קטנים, שעיצוב הלוגו הוא אחד מהם.

השארת תגובה