מתי מקבלים פיצוי עקב תאונת דרכים?

בין אם אתם הולכי רגל או נהגים ברכב, ונפגעתם חלילה בתאונת דרכים, יש כמה דברים שכדאי לעשות בהקדם וחשוב מאד לדעת. ראשית כל, אם הייתם מעורבים בתאונה כזאת, דבר ראשון בדקו את מצבכם הבריאותי ואת המצב הבריאותי של כלל המעורבים וודאו שכולם בריאים ושלמים. לאחר מכן, מומלץ מאד לתעד את כל מה שקורה לאחר התאונה עצמה, יש סיכוי טוב שהתיעוד הזה הוא מה שיעזור לכם בהמשך להוכיח את חפותכם ולקבל את מה שמגיע לכם. מה בעצם מגיע לכם? ובכן, ישנם מקרים רבים בהם בעקבות מעורבות בתאונת דרכים, לא משנה מאיזה סוג, מגיעים לכם פיצויים כספיים בסכומים משתנים. באילו מקרים מדובר? בדיוק בשביל זה אנחנו פה. אחרי שווידאתם כי כל המעורבים בסדר ואחרי שפיניתם את מקום התאונה ודיווחתם למשטרה, הנה כמה דברים ששווה לבדוק על מנת להבין אם אכן מגיעים לכם פיצויים.

הפסד השתכרות

ככלל, חשוב מאד לדעת כי עשויים להיות שינויים משמעותיים בין תאונה אחת לאחרת וכי כל מקרה ולגופו. תוכלו לקרוא באתר LAWTIP על הזכויות המגיעות לכם בהרחבה ולהבין בדיוק מה מגיע במקרה שלכם. מי שעבר תאונה והגיש תביעה, זכאי לפיצוי על ההפסדים שנגרמו לו עקב התאונה עד ליום הגשת התביעה. למשל, אם אדם נעדר מהעבודה כי היה צריך ללכת לבית חולים, אם עובד הפסיד שעות כי היה צריך להגיע ולהעיד במשטרה מספר פעמים או אם עובד עצמאי הפסיד לקוחות או עבודה פוטנציאלית בעקבות התאונה.

פיצוי - עקב תאונת דרכים

הוצאות נסיעה בעבר

מי שעבר תאונה זכאי לקבל פיצויים על נסיעות עליהן שילם מרגע התאונה ועד להגשת התביעה, בין אם מדובר בנסיעות בתחבורה ציבורית ואפילו במוניות ספיישל ובין אם מדובר בנסיעות ברכב הפרטי (כמובן הקשורות לטיפול בענייני התאונה, כמו נסיעה לבית החולים, לתחנת המשטרה, לבית המשפט וכן הלאה). בנוסף, פיצוי נוסף מגיע במקרה בו התובע לא יכל לנהוג עקב התאונה ונאלץ להתנייד בתחבורה ציבורית.

הוצאות רפואיות

פיצוי זה מגיע על כלל ההוצאות הרפואיות ובתוכן חוות דעת מומחים, ביקורים בחדר מיון, אשפוזים, הזמנה של אמבולנסים, כל הנוגע להגעה לוועדה רפואית במידת הצורך וכן הלאה מרגע התאונה ועד לרגע הגשת התביעה.

פיצויים על עזרת הזולת

גם במקרה הזה, מרגע התרחשות התאונה ועד לרגע של הגשת התביעה, זכאי מי שעבר תאונה לפיצויים על עזרת הזולת. למשל, הפסד ימי עבודה של ילד שנשאר בבית לסייע להורה שעבר תאונה או תשלומים לעובדים מקצועיים אותם נאלץ התובע לרכוש (כמו למשל ניקיון) במידה ולא יכל לבצע את הדברים בעצמו.

פיצויים עתידיים

ממש כמו כל הקטגוריות האחרונות, מי שעבר תאונה זכאי לפיצויים עתידיים על אותם הדברים שיתרחשו בעתיד במידה ובית המשפט מחליט כך. בעת התביעה נעשה חישוב גס של ההוצאות הרפואיות, הנסיעות, עזרת הזולת וכן הלאה ובהתאם לכך נפסקים הפיצויים לתובע שעבר תאונה.

 

השארת תגובה