ביטוח חובה לרכב: המדריך המלא

ביטוח חובה מיועד עבור כל כלי רכב ממונע, בין אם יש לכם רכב ישן, גי'פ מפואר, אופנוע או רק קטנוע. מכאן שאין שאלה האם לעשות ביטוח חובה, אך כן מוטב להבין מספר אלמנטים משלימים. מוטב להבין כיצד פועלים אם יותר מחברת ביטוח אחת סירבה לבטח. מוטב להבין מה בדיוק הביטוח כולל (כדי שתבינו האם יש צורך בביטוח משלים). יש צורך להבין ממה העלות מושפעת ואף יש צורך להבין כיצד סוגרים ביטוח חובה בדרך יעילה ומהירה. עומדים לעשות ביטוח חובה? בהחלט שווה קריאה!

רוכשים ביטוח בצורה כלכלית ומהירה

חשוב להבין שלא ניתן לעלות על הרכב מבלי שביטוח חובה יהיה בתמונה. נהיגה ללא ביטוח חובה בתוקף היא לא פחות מעבירה על החוק. מה אם כן יקרה אם יתפסו אותכם? צפויים לקבל קנס משמעותי, הרישיון עתיד להישלל ואפילו עשויים להגיע לכלא. מה אם כן עושים כאשר הביטוח הקיים פג ונדרשים לחדש? ובכן ביטוח חובה לרכב אפשר לעשות באתר ביטוח בטאץ'. מדובר בסוכנות ביטוח מנוסה שעובדת מול שלל חברות ביטוח מובילות, כך שנבחרת עבורכם הפוליסה המתאימה ביותר – בהתאם לשורה של דגשים אישיים וללא מעורבות של אינטרסים אישיים. מכאן שאם מבקשים בתוך שעתיים לסגור ביטוח חובה, ואף על הדרך להוסיף ביטוח מקיף או ביטוח צד ג', טוב לדעת שרק צריך לבצע פנייה מקוונת ולזכות בהצעה מדויקת צורך.

מה מכסה ואת מי מכסה ביטוח חובה?

ביטוח חובה מכסה כל מי שעשוי להיפגע בעקבות מעורבות של הרכב המבוטח. מכאן כמובן שהנהג מבוטח, אך גם כל נהג מזדמן, הנוסעים ברכב, נהגים שנפגעו בשל הרכב המבוטח, הולכי רגל וכדומה. פה נציין שמדובר בכיסוי שנועד לסייע כלכלית בגין פגיעה גופנית שהיא תוצאה של תאונת דרכים, כאשר הביטוח מכסה גם מקרים מינוריים. כך למשל אם הוצאנו יד מהרכב ובשל כך שברנו אותה, ביטוח חובה נכנס לתמונה.

 

 

כפי שמתחיל להתבהר, הרעיון שעומד מאחורי הביטוח הוא די פשוט: כל אדם שנפגע בגין תאונת דרכים צריך להיות מסוגל להשיג את הטיפול הרפואי הטוב ביותר ללא תלות ביכולת כלכלית, משמע ביטוח חובה מהווה רשת הגנה חשובה. עוד נרחיב שמעבר לכיסוי עלויות רפואיות, גם לעיתים מועבר פיצוי בגין אובדן כושר עבודה והשתכרות, ובגין סבל וכאב.

למי מיועד ביטוח הפול?

לא מעט נהגים מבקשים לעשות ביטוח חובה ומגלים שמגוון חברות ביטוח לא מעוניינות לסגור עמם עסקה. פה יש להבין שמדובר בנהגים שנחשבים מבחינת חברות הביטוח כקבוצת סיכון. אלו יכולים להיות נהגי אופנועים שיותר נוטים לעשות תאונות, ואלו יכולים להיות נהגים שכבר עשו תאונה אחת או שתיים בעברם. עבור מקרים שכאלו טוב להכיר בקיומו של ביטוח הפול. מדובר במאגר חברות שמחויבות לבטח את סך הנהגים. מכאן שכן קיים פתרון, אם כי מראש נחדד שהוא מעט יותר יקר.

דגשים שמוטב לקחת בחשבון

עומדים לעשות ביטוח חובה? קחו בחשבון שאם חושבים לשלב ביטוח משלים (כגון ביטוח מקיף או ביטוח צד ג') מוטב שתרכשו דרך אותה חברת ביטוח את סך הביטוחים הנחוצים. עוד ראוי לדעת שהמחיר מושפע משורה של גורמים אישיים שנוגעים הן אליכם הנהגים והן לרכב שמבקשים לבטח. כך למשל משנה כמה כריות אוויר יש ברכב, האם יש עבר של תאונות דרכים ואף משנה מהו השימוש העיקרי של הרכב. מה עוד ראוי לדעת? שביטוח חובה הוא ללא ספק הביטוח הכי חשוב, אך מנגד גם הביטוח הכי זול, ואף ראוי לחדד שהביטוח נכנס לפעולה ללא קשר לשאלה האם אשמים בתאונה.

השארת תגובה