מעוררים השראה: הכירו את סיפורו של רפי אדרעי ז"ל שבזכותו קמה עמותת אחינועם בראשות איל, רפי ומשה אדרעי

סיפורו מעורר ההשראה של רפי אדרעי ז"ל אשר נפל במלחמת יום העצמאות בגיל 24 ממשיך ללוות את בני משפחתו, גם שנים רבות לאחר מותו. כמי שראו בסיפור הגבורה שלו כחלק בלתי נפרד מהמורשת המשפחתית, החליטו בני משפחתו לקדם עשייה חברתית בדמות של הקמת עמותה בשם אחינועם. מי היה רפי אדרעי וכיצד הוא השפיע עמוקות על החברה הישראלית? להלן הפרטים.

רפי אדרעי – לוחם אמיץ שראה בהגנה של המולדת כמשימת חייו

הייחודיות של רפי אדרעי ז"ל התחילה עוד בגיל צעיר מאוד, כאשר החליט במקביל ללימודים ועבודה שנועדה לסייע בפרנסת המשפחה גם לקדם עשייה חברתית, כאשר הצטרף לתנועת הנוער העובד והלומד בעיר מגוריו צפת. בפרק זמן קצר הוא הצליח לבלוט מאוד ולהפוך למדריך ראשי. עם התגייסותו לצבא הוא הצליח רפי אדרעי לעורר בבני עירו כמו גם בלוחמים השראה רבה כאשר לקח חלק פעיל בהגנה על העיר הנצורה צפת ואף השתתף בקרבות עזים שהיו חשובים מאוד לביטחונה של מדינת ישראל לאחר שהותקפה על ידי צבאות ערב. כמי שראה בלחימה כחלק בלתי נפרד מהגנה על המולדת, אין ספק כי סיפור מותו בגיל צעיר מאוד היה טראגי והותיר בבני המשפחה צער עמוק שהגיע לידי ביטוי לאחר מספר שנים עם הקמתו של בית יד לבנים. בנוסף, בני המשפחה המורחבת החליטו להמשיך את המורשת באמצעות הקמה של עמותת אחינועם, כחלק מסיפורו מעורר ההשראה של רפי (רפאל) אדרעי ז"ל.

עמותת אחינועם נוסדה בשנת 2018 ומאז מקדמת את הנושא של צמצום פערים בחברה הישראלית לצד חיזוק הפריפריה. כעמותה שרואה בפעילות הזו כחלק משמעותי מהעשייה חברתית, אין ספק כי הקידום המתבצע על ידי המייסדים הוא חלק בלתי נפרד מהסיפור מעורר ההשראה של דוד המשפחה שנפל בגיל צעיר, אולם סיפורו ממשיך לוות את בני משפחתו גם הרבה לאחר מותו.

 

 

סיפורה של עמותת אחינועם

עמותת אחינועם הוקמה על ידי בני המשפחה רפי אדרעי, משה אדרעי וכן איל אדרעי שנולדו וגדלו בעיר צפת תחת הסיפור המשפחתי של דוד המשפחה. העמותה נקראת על שם אב המשפחה שהוא אחיו של רפי אדרעי ז"ל והיא מתמקדת בקידום של תוכניות חברתיות, כמו למשל תוכנית חלוקת מחשבים לתלמידים ממשפחות מעוטות יכולות בעקבות התפרצות מגפת הקורונה. רפי אדרעי מעמותת אחינועם ביחד עם אחיו החליטו לקדם את היוזמה הזו לאחר שהבינו כי צריך להרים את הכפפה ולהעניק בעבור כל בן או בת נוער את ההזדמנות לפרוץ קדימה, בייחוד על רקע המעבר ללמידה מרוחקת. על כן, בעמותה חילקו מחשבים חדשים ומחודשים בעבור תלמידים ותלמידות על ידי גיוס של למעלה מ-25,000 מחשבים, כאשר גם בימים אלו המבצע הזה נמשך.

קידום תוכניות חברתיות

העמותה מתמקדת בקידום של תוכניות חברתיות שנועדו לסייע לחיזוק הפריפריה ודור העתיד. בין התוכניות הבולטות ניתן למנות בין היתר את תוכנית הקידום האישית המיועדת בעבור בני נוער שאינם מוכרים לרשויות הרווחה ומוגדרים בסיכון הכוללת ליווי מלא מגיל 16 ועד לשוק התעסוקה, קידום של תוכנית לגיוס לצבא לתפקידים בכירים ביחידות מובחרות, לצד תוכנית של שיפוץ מבנים בעיר צפת, כמו למשל הספרייה העירונית. כלל התוכניות של העמותה מקבלות תמיכה מלאה מצד הרשויות וגורמי החינוך, כל זאת כחלק משיתוף פעולה מלא שנועד להמשיך את הפעילות ואף להרחיב אותה.

לסיכום

עמותת אחינועם בראשות האחים רפי אדרעי, משה אדרעי וכן איל אדרעי מקדמת מגוון גדול של תוכניות חברתיות, כאשר אחת הסיבות להקמתה של העמותה נובעת בעקבות סיפורו המרגש ומעורר ההשראה של רפי אדרעי ז"ל שאומנם נפל לפני שנים רבות בקרב, אולם זכרו נשאר חקוק לנצח בלבבות משפחתו.

השארת תגובה