עישון בנהיגה: כל מה שצריך לדעת

עישון בנהיגה

המאמר הזה נכתב בכדי לענות על כמה שאלות שקיבלנו בנוגע לעישון בזמן נהיגה. הרבה רצו לדעת על הסטטוס החוקי של העניין וגם על פתרונות לבעיות שונות שהסיטואציה גורמת. מי שמעשן בזמן הנהיגה בוודאי נתקל לא אחת בסיגריה אשר נשמטה מהיד או אפר ש'קופץ' החוצה מהמאפרה. מי שחולק את הרכב עם אדם אחר שאיננו מעשן בוודאי נתקל בקושי סביב סוגיית הריח אשר נדבק לריפודים ולבד של גג הרכב. אם כל הבעיות הללו נראות לכם חסרות סיכוי לפתרון – המשיכו לקרוא, יש סיכוי טוב שתופתעו לטובה.

מה אומר החוק בנושא עישון בנהיגה

למעשה, קיים חוק (סעיף 28 א בתקנות התעבורה) אשר אוסר עלינו כנהגים להוריד את הידיים מההגה שלא למטרת תפעול הרכב: הילוכים, מתגים שונים ואפילו איתות חירום עם הידיים – כולם מותרים. המצב הקיים הוא שרבים מעשנים סיגריות או וופורייזרים תוך כדי נהיגה והדבר עד כה לא נאכף. למעשה, כאשר רצה המחוקק לאסור פעולה ספציפית, הוא הוסיף את סעיף ב' לאותו חוק ואסר במפורש שימוש בטלפון נייד כאשר הוא מוחזק ביד. שימו לב שאנחנו מתארים כאן מצב קיים ולא נותנים עצה משפטית. החוק ברור מבחינת האיסור שלו לעסוק בכל פעולה שאינה קשורה לנהיגה.

מתקדמים לוופורייזרים

בואו נעביר על היתרונות הרבים והמשמעותיים בעישון מוופורייזר:

  • ראשית, העישון בוופורייזר מספק חווית עישון טובה ועשירה יותר. עיקרון הפעולה שלו הוא שהוא לא שורף את חומרי העישון אלא מאדה אותם. זה מאפשר לטעמים ולארומות השונות להישמר ולהגיע אלינו כאדים ולא כעשן.
  • ניקיון – מבחינת הניקיון של סביבת העישון, הרכב במקרה שלנו, יש לוופורייזרים יתרון עצום. הם לא מייצרים אשפה כמו בדלי סיגריה ולא מצריכים שימוש במאפרה. ברכב יש לעיתים קרובות רוח מהחלונות הפתוחים או מהמזגן. אותה רוח מפזרת אפר בכל מקום, דבר שנמנע לחלוטין בוופורייזר.
  • ריח – עישון רגיל יוצר חלקיקים מיקרוסקופים שנוצרים בשריפת החומרים. אותם חלקיקים נכנסים אל תוך הריפודים, המושבים ובעיקר אל הבד שמרפד את תקרת הרכב. הם יוצרים ריח תמידי של עישון. זהו ריח מאד אפייני שרבים לא אוהבים והוא יכול אפילו להוריד במחיר המכירה של הרכב כיד שניה. וופורייזר יפתור את הבעיה לחלוטין.
  • עישון בחברת אחרים – זוהי בעיה קשה מאד שמובילה אפילו לחיכוכים ומריבות. הוופורייזר הוא הרבה יותר נעים לשוהים במחיצת המעשן ואינם גורמים לעישון פסיבי הנגרם מסיגריות רגילות.

סוגי וופורייזרים שמתאימים לעישון ברכב

הזכרנו את העישון בוופורייזר כפתרון להרבה בעיות שנוצרות בעישון ברכב. בואו נעבור על סוגי וופורייזרים שיאפשרו לכם להתקדם ולקבל את כל היתרונות הללו.

וופורייזר נייח

זהו מכשיר גדול שנותן לנו יתרונות רבים. הוא יכול ליצור טעם וארומה יותר משובחים הודות לחימום אחיד יותר של החומר. הוא מתחבר לחשמל של האוטו ולא צורך בטריות. ניתן להשתמש בו הן בתוך הרכב בנסיעה והן בעצירה בצד בעמידה לצד הרכב.

וופורייזר נייד

זהו השילוב של עישון נייד ממש כמו סיגריה עם וופורייזר שמאדה את החומר ולא שורף אותו. ניתן להשתמש בו בנסיעה כאשר אנחנו בתוך הרכב. היתרון בו הוא שבזמן עצירה והפסקה, נוכל לקחת אותו מהרכב ולשבת בבית קפה או אפילו ספסל מרוחק. הוופורייזר הנייח יאפשר לנו להשתמש באותו המכשיר הן בחיי היום יום והן כאשר אנחנו ברכב עצמו.

 

העישון בוופורייזר נותן לנו יתרונות והכל בזכות העובדה שהוא לא יוצר עשן ושריפה של חומר. כאשר אנחנו נמצאים ברכב, הן כנהגים או כנוסעים – אותם יתרונות מתעצמים אפילו יותר והוופורייזר הופך לבחירה מאד קלה.

השארת תגובה